Czarne obrazki w Firefox 3

W tym miejscu zapraszamy Was do współpracy. Czekamy na propozycje, sugestie i rady.
Moderatorzy zatroszczą się o to, by najlepsze teksty trafiły do FAQ.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Czarne obrazki w Firefox 3

Post autor: Outlaw »

Co raz więcej pojawia się na forum tematów z tym problemem więc może rozwiążmy go raz na zawsze ;)

Jeśli macie czarne obrazki w Firefox 3 zamiast grafiki to w sekcji Device w waszym xorg.conf musicie dopisać linie:

Kod: Zaznacz cały

Option       "XAANoOffscreenPixmaps" "on" 
Jeśli ktoś chce temat rozszerzyć to niech pisze, jeśli nie to za tydzień temat ląduje w FAQ :)
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Czarne obrazki w Firefox 3

Post autor: miesozer »

A mój firefox dopiero po przeczytaniu Twojego posta Outlaw zaczął pokazywać czarne plamy zamiast obrazków, głównie obrazków tła, mimo tego iż ów wpis w xorg.conf miałem jakimś trafem cały czas....czyli to nie jest do końca skuteczne rozwiązanie... :/
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Czarne obrazki w Firefox 3

Post autor: Outlaw »

Z tego co na forum mozilli wyczytałem to pomaga:

1. Ctrl + F5
2. Odinstalowanie wtyczki Skype ( Nie wiem czy pod linuksem też instaluje się ta wtyczka razem z oprogramowaniem skype, jeśli używasz to zainteresuj się tą wtyczką. )
3. Uruchomienie Firefoxa bez wtyczek
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Czarne obrazki w Firefox 3

Post autor: miesozer »

Przepraszam za zamieszanie. Mam teraz skomplikowanego xorg.confa, wiele urządzeń zdefiniowanych, wiele screenów....i wpis był nie przy tym devicie. Poprawiłem i teraz jest ok. Dzięki. Fajnie, że wpadłem na ten temat :D
ODPOWIEDZ