Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

dombera
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 22:48
Lokalizacja: london

Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: dombera »

Witam!
Stoje przed kupnem nowego kompa. Chce miec kompa ktorego nie bede tykal przez nastepne dwa lata albo cos kolo tego. Zastanawiam sie nad ponizszymi zespolami:
Intel I7 920
DFI DK X58-T3eH6 http://www.clunk.org.uk/forums/reviews/ ... eview.html
XFX GT260 http://www.ecvv.com/product/vp1544441/X ... 600GT.html
RAM od OCZ DDR3
Zasilacz http://www.corsair.com/products/hx1000/default.aspx
Chce go podkrecic i chlodzic woda.

Moje pytanie jest czy z tymi podzespolami nie bede mial problemnow na Slackware 12.2. Czy glos, siec i grafa bedzie chodzila bez problemow. Jak ze sterownikami. Nie jestem jeszcze dobry w linuksie i troche sie obawiam ze bede mial problemy z konfiguracja tego sprzetu.
Prosze o pomoc doswiadczonych weteranow Slackware o pomoc ewentualnie porade jaki inny sprzet brac...
Na pewno chce miec I7 bo bede mial spokoj na chwile. Nie chce na nowym kompie miec zadnego Windowsa.
Prosze o pomoc i dziekuje za kazda porade.
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: bzyk »

IMO jak dla mnie kupowanie dzisiaj ddr3 oraz I7 to wywalanie pieniędzy w błoto. Oczywiście w przypadku komputera klasy desktop.
In /dev/null no one can hear you scream.
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: Fbz »

zestaw przyzwoity :)

Tylko.... czy Ty wykorzystasz moc tej maszyny pod linuksem? Procesor, pamięci - to jestem jeszcze w stanie zrozumieć, ale taka grafika? IMHO to jest komp typowo do grania. Całkiem mocny, biorąc pod uwagę nowe desktopy. A Ty piszesz, że nie chcesz Windowsa. Nie sądzę, żebyś był w stanie wykorzystać jego możliwości na dzień dzisiejszy, nie grając w najnowsze gry.

Poza tym, czy zastanawiałeś się jak wygląda obsługa tych urządzeń pod linuksem? miej na uwadze, że to najnowszy, drogi sprzęt.

Zgadzam się z przedmówcą. to zdecydowanie wyrzucenie kasy w błoto, biorąc pod uwagę, że Ty chcesz używać tego tylko do typowej biurkowej pracy (wnioskuję tak, bo piszesz, że średnio znasz linuksa - to jak tu można mówić o stawianiu serwera). Do tego, ta maszyna świetnie nadawać się będzie jeszcze przez 10 lat, a nie raptem 2...

pzdr.
Ostatnio zmieniony 2009-04-04, 19:05 przez Fbz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: swiftgeek »

Kto ma kasę ten je używa a co :P Chociaż ja bym się przyjrzał tylko ile to to kW będzie brało
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: Spaulding »

ja bym wolal poczekac aza dolar spadnie tak jak w tamtym roku na wakacje (ok 2.20zł) i kupic nowego iMaca 24' :> mrrrr... :zakochany:
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: b4rtus »

p1r4te pisze:ja bym wolal poczekac aza dolar spadnie tak jak w tamtym roku na wakacje (ok 2.20zł)
Na to już bym nie liczył
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
dombera
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 22:48
Lokalizacja: london

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: dombera »

Witam! Robie teraz Cisco CCNA, Pix Firewall i CCNP. Wpadlo mi troche kasy ostatnimi czasy- dorabiam na naprawianiu komputerow i prywatnemu testowaniu sieci wifi. Tu w Anglii mozna jeszcze troche tak zarobic :) A co do kompa to chce po prostu zlozyc sobie sprzet ktory bede mial na bardzo dlugo. Chce miec dobry i nizawodny komputer- powiedzmy futureproof jesli tak moge powiedziec. Jak juz powiedzialem boje sie ze bede mial problemy ze sprzetem pod linuksem aby to ladnie skonfigurowac. Czy powinienem pojsc pod 775 i wziasc quada 9550 plus jakies 8gb ramu i dobra karta??
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: swiftgeek »

Jeszcze raz podkreślę - patrz na zużycie prądu to wcale nie jest takie śmieszne ...
dombera
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 22:48
Lokalizacja: london

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: dombera »

Czyli sadzisz ze pobor bedzie za duzy??? Taka karta musi miec duzy pobor ale zawsze moge pojsc po slabszy zasilacz np Corsair 620W...
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: miszmaniac »

Ja też jestem zdania, że przy Linuksie to nie wykorzystasz możliwości tak dobrej karty graficznej. Choć niestety, nawet przy odtwarzaniu zwykłych filmów w 1920x1080 na Linuksie potrzebna jest lepsza karta niż na Windowsie. Także też nie ma co na niej zbytnio oszczędzać.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: Flash »

dombera pisze:Taka karta musi miec duzy pobor ale zawsze moge pojsc po slabszy zasilacz np Corsair 620W...
A co ma piernik do wiatraka, możesz przecież założyć Modecoma 300W ale czy zmniejszy to zużycie prądu?
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: Pajaczek »

swiftgeek pisze:Kto ma kasę ten je używa a co :P Chociaż ja bym się przyjrzał tylko ile to to kW będzie brało
Ale używać trzeba z głową...
A jak nie to jeszcze sobie dokup ładny zasilacz... wycinek z pewnego cennika (wcale nie zawyżanego):

ZASILACZ TAGAN TG1300-BZ (1300W) MODULARNY cena: 1413.00 zł
ZASILACZ BEQUIET DARKPOWER PRO 1200W (BN077) MODUL ARNY cena: 1327.00 zł
ZASILACZ BEQUIET DARKPOWER PRO 1000W (BN076) (80+) MODULARNY cena orientacyjna: 1,245.30 zł
ZASILACZ TAGAN TG1100-BZ (1100W) MODULARNY cena orientacyjna: 1,235.85 zł

Ciekaw jestem kto i po kiego diabła kupuje takie zasilacze??
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: swiftgeek »

Ja mam głównie na myśli to że kasa może się skończyć / trze będzie do polski wrócić to opłacenie tych kW może być dość trudne ;]
dombera
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2008-11-15, 22:48
Lokalizacja: london

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: dombera »

W takim razie to co mi Panowie polecacie kupic aby bylo energo oszczedne i wydajne i starczylo na dosc dlugo?? Jaki procek, plyta, karta aby bylo ladnie obslugiwane pod linuksem??
Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: Prosze o opinie dotyczace sprzetu

Post autor: zwierzak »

dombera podam Ci kilka faktów:

1. Windows Xp obsługuje max 2 giga ramu, jak kiedyś przyjdzie Ci do głowy zainstalować jakiś produkt M$ będziesz musiał zainstalować Viste (nie mówie że to zły system ale nie ma niczego czego by nie miał XP...).

2. Potęga linuxa polega na możliwościach jego konfiguracji. Zobaczysz ze jak zainstalujesz system, zaczniesz go poznawac, zoptyamlizujesz, przystosujesz system do swoich potrzeb to będzie śmigać jak rakieta.

3. Koledzy mówili o tym że nie wykorzystasz mocy tego sprzętu. Patrz, jak masz kompter z athlonem xp 2GHz i core 2 duo średniej klasy to na obu system włącza sie z podobną prędkością i przy zwykłej pracy działa podobnie. Różnice zaczyna się zauważać dopiero przy grach, kompilowaniu, pracach z programami graficznymi czy biurowymi.

Jak kupisz core 2 duo, 2 giga ramu to także Ci wystarczy na kolejne dwa lata i nie będziesz sie musiał o nic martwić (chyba że jesteś maniakiem gier...). Pozatym programista koncentruje sie na innych zaletach swojego sprzetu, grafik na innych a hobbysta-kolekcjoner filmów jeszcze na innych.
pzdr
imposible is nothing
ODPOWIEDZ