Slack i sieć bezprzewodowa

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
kroqus
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2009-04-22, 15:14

Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: kroqus »

witam serdecznie

mam pytanie odnośnie sieci bezprzewodowej. w zenwalku w wersji zarówno 5.0.2 jak i 6 miałem problem - niby wykrywał sieci, ładne zielone słupki w wicd etc. ale coś było nie tak. okazało się, że w jajkach nie ma opcji CONFIG_NET_RADIO i non-hamradio(?) a które są potrzebne. postanowiłem przesiąść się na slacka (w sumie dawno chciałem to zrobić) w wersji 12, który w jajkach ma owe opcje. moje pytanie dotyczy jednak wersji 12.2 w której to nie ma w/w. niby są jakieś dotycząca radia i wireless, ale czy uda mi się bezproblemowo skonfigurować sieć? czy może postawić slacka 12.2 z jajkiem z 12?

p.s. 22M WLAN Adapter, PLANET WL-8305
Awatar użytkownika
marco70
Moderator
Posty: 1110
Rejestracja: 2006-10-26, 19:03
Lokalizacja: K...l
Kontakt:

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: marco70 »

Napisz konkretnie z czym masz problem i co do tej pory zrobiłeś post
Ostatnio zmieniony 2009-04-30, 14:48 przez marco70, łącznie zmieniany 1 raz.
slackware64-15.0
Awatar użytkownika
kroqus
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2009-04-22, 15:14

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: kroqus »

tak wiem, przepraszam może ktoś połączy?
w tym momencie próbuję uporać się z myszką na slacku, więc z siecią jeszcze nic nie zrobiłem. chciałem się dowiedzieć jak ma się sprawa z tymi jajkami? a właściwie z tymi dwiema opcjami
sanji
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 2008-03-17, 01:07

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: sanji »

Mogę dodać, że, odkąd zainstalowałem wersję 12.2, wifi uparcie nie łączy. Madwifi czy ath5k, dhclient czy dhcpcd - brak efektów, sytuacja podobna do tej, co opisujesz. Do kernela jednak nie zglądałem. O ile zmiany w conifigu dadzą jakieś efekty to napiszę.
Awatar użytkownika
kroqus
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2009-04-22, 15:14

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: kroqus »

okay, to napisz.
zainstalowałem więc slacka 12. teraz mam problem z ndiswrapperem. po utworzeniu katalogu w /etc i skopiowaniu tam pliku ndiswrapper-1.54.tar.gz, wydaniu komendy tar -xvzf, wszystko ładnie się rozpakowało - w konsoli, natomiast w folderze nie pokazały się żadne pliki, więc dalsza instalacja jest niemożliwa. zdaję sobie sprawę, że źle zrobiłem tworząc ten katalog w /etc, ale nie mam pojęcia gdzie rozpocząć instalację...
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: Spaulding »

kroqus, /usr/local/src , /usr/src , /root ... w sumie sa paczki ndiswrappera dla slacka, wiec po grzyba sie ***?

[ Komentarz dodany przez: largo3: 2009-05-02, 11:10 ]
Ogranicz użycie wulgaryzmów do akceptowalnego poziomu, czyli do zera.
Ostatnio zmieniony 2009-05-02, 10:11 przez Spaulding, łącznie zmieniany 1 raz.
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
saurus
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 2008-05-09, 15:07
Lokalizacja: Zawoja
Kontakt:

Re: Slack i sieć bezprzewodowa

Post autor: saurus »

Po prostu napisz jaką masz kartę, w jajku 12.2 na pewno są wkompilowane wszystkie potrzebne rzeczy
Happy Slackware-13.1 user
ODPOWIEDZ