migracja strony w CMS wraz z bazą

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: migracja strony w CMS wraz z bazą

Post autor: miszmaniac »

Jeśli masz relacje między bazami, to nie możesz przenosić po trochu. Musisz zrobić dumpem wszystko i to w odpowiedniej kolejności, bo inaczej w czasie zapytań nie będzie można tworzyć kluczy zewnętrznych.

Rożnica nie powinna być znacząca, ale problemem może być to, żę wersja na slackware jest niższa. Mógłbyś spróbować zainstalować jakąkolwiek wersję nowszą na slackware.

Dalej masz ten sam błąd przy tworzeniu dumpa? A czy jak wgrałeś pliki do /var to je potem usunąłeś i zrobiłeś nowe utworzyłeś nową czystą instancję serwera?
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
sp7foy
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 2008-02-26, 15:07
Lokalizacja: Skierniewice

Re: migracja strony w CMS wraz z bazą

Post autor: sp7foy »

cbcisco pisze: Czy zna ktoś w miarę skuteczny i bezinwazyjny sposób krok po kroku, jak przenieść bazę z MySQL - 5.1.7-beta-log z FreeBSD na serwer MySQL: 5.0.51b na Slackware 12.1?
Ja już wyczerpałem wszelkie pomysły :(
Pomocy
Najprościej?
Zatrzymać oba serwery.
Przegrać cały katalog z danymi MySQL (wszystkie bazy łącznie z tą mysql).
Uruchomić nowy serwer.

Jeśli serwery nie są różnie skompilowane to wstanie.
Tyle, że Ty chcesz downgrade robić, tu bym się najpierw zajął postawieniem na docelowej maszynce takiego samego jak nie nowszego serwera. Przy iściu w górę zawsze tak bazy kopiowałem. Mało fachowe, ale musi działać.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: migracja strony w CMS wraz z bazą

Post autor: topdolar »

Outlaw pisze:zgrałem sobie przez phpmyadmina bazę na mój komputer i otworzyłem ją normalnie jako plik tekstowy. Zaznaczyłem wszystko (lub wrzucałem częściowo) i wklejałem do docelowego serwera w phpmyadmini w zakładce MySql jako zwykłe zapytania mysql
Probowales to robic przy bazie 600MB w gore ?
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: migracja strony w CMS wraz z bazą

Post autor: miszmaniac »

Do zgrywania bazy danych służy mysqldump. Metoda z przegrywaniem plików pozostaje jeśli serwer nie może wstać i nie da rady zrobić dumpa.
Powinieneś raczej zastanowić się i rozwiązać problem z tym, że mysqldump nie chce się wykonać, bo jest uszkodzona baza danych. Jak zrobić kopię zapasową w takim układzie jeśli nie masz możliwości zrzutu? Po za tym, sam dump się ładnie pakuje ze sporym ratio więc to naprawdę jest najlepsze rozwiązanie.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: migracja strony w CMS wraz z bazą

Post autor: Outlaw »

topdolar pisze:Probowales to robic przy bazie 600MB w gore ?
Pisałem że jest to mało eleganckie rozwiązanie i na moje potrzeby wystarczyło :) baza 40MB :) Przy 600MB byłby pewnie problem.
ODPOWIEDZ