Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: Sad Mephisto »

Sytuacja wygląda następująco:
Posiadam w komputerze 2 karty dźwiękowe - SB Live! 1024, i zintegrowaną na płycie AC'97 (via-82xx). Jakość dźwięku rejestrowana przez mikrofon podłączony do SoundBlastera jest nieporównywalnie lepsza od jakości generowanej przez AC'97. Zależy mi jednak na tym, żeby mikrofon był podłączony właśnie tam.

Wiem na pewno, że to nie jest wina sprzętu. Ustawienia głośności też są dobre. Niestety nie jestem w stanie zlokalizować źródła problemu.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: ahes »

czyli co dokladnie chcesz zrobic? jeden mikrofon do dwoch kart to nie problem, ale chcesz na raz rejestrowac na obu dzwiek ?
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: Sad Mephisto »

Nie. chcę przeznaczyć jedną kartę dźwiękową tylko i wyłącznie do obsługi Skype'a. Podpinam dodatkowe słuchawki i mikrofon. Tylko że jakość rejestrowana jest mizerna.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: ahes »

to wywal alse i zrob natywnego ossa w jajku
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: Sad Mephisto »

Tak, tylko że natywny oss jest już trochę "depreciated". Ale nic - jak znajdę czas, to spróbuję i tego :)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: ahes »

to nic. robisz system do skype'a a nie naglosnienie sali kinowej
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: Sad Mephisto »

Dobra, ale moi rozmówcy nie są w stanie mnie zrozumieć... po LANie!
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: gaia »

moje 3 grosze... mam w systemie 3 karty dzwiękowe... sb extigy, sb 4.1 [jest taki ?] i jakiś chipset na płycie... i muszę się z nimi męczyć... Pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: Corvin »

gaia pisze: sb 4.1 [jest taki ?] i j
jest właśnie mi gra, jest to w uproszczeniu SB 128 4.1
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: gaia »

no też właśnie... i tak: ta karta nie sprawia wogóle problemów ale jakość produkowanego dzwięku pozostawia wieeeele do życzenia... tej na płycie nawet nie sprawdzałam jak się nazywa - nie uruchamiałam, a znowu extigy to droga przez mękę... żeby alsa grała i było miło muszę (nie potrafię inaczej) pozwalać hotplugowi ładować te setki usb-modułów. start systemu wydłużony o 15 sekund mi się nie uśmiecha... ale jak już muzyka zaczyna się sączyć z dudników (czytaliście 'Diunę' Herberta ?) to powala moje uszy na kolana... (wyobraziłam sobie taki człeko-twór z uszami na kolanach i serdecznie uśmiałam). pozdrawiam. gaia
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: jacol »

Witam!
1.Z tego co pamiętam to sterowniki alsy buczały, piszczały i inne cuda z kartą muzyczną via-82xx wyprawiały. Mam te same karty: sb live 1024 i chip via na płycie głównej i wierz mi używam sb liva i karty via ze sterownikami oss i to że się zdeprecjonowały absolutnie mi nie przeszkadza ważne że działają poprawnie

2.
gaia pisze:a znowu extigy to droga przez mękę... żeby alsa grała i było miło muszę (nie potrafię inaczej) pozwalać hotplugowi ładować te setki usb-modułów. start systemu wydłużony o 15 sekund
Istnieje magiczne polecenie lsmod i plik /etc/rc.d/rc.modules.. Ta kombinacja przyśpieszy start systemu. Pozdrawiam jacol
PS Przypadkiem to że koledzy Ciebie nie rozumieją nie jest powodowane obciążeniem sieci?
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: gaia »

jacol pisze:Istnieje magiczne polecenie lsmod i plik /etc/rc.d/rc.modules.. Ta kombinacja przyśpieszy start systemu. Pozdrawiam jacol
PS Przypadkiem to że koledzy Ciebie nie rozumieją nie jest powodowane obciążeniem sieci?
Wybacz ale wiem od czego są lsmody, insmod'y i modprobe'y. Sęk w tym że jak bym ich nie ładowała... eeeech... szkoda słów... nasiedziałam się już nad tym... uwierz...
Pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: jacol »

gaia pisze: Wybacz ale wiem od czego są lsmody, insmod'y i modprobe'y. Sęk w tym że jak bym ich nie ładowała... eeeech... szkoda słów... nasiedziałam się już nad tym... uwierz...
Wybacz ale Tobie się wydaje że wiesz do czego one służą. Nienawidzę jak mówią " nie idzie", spotykam się z takim twierdzeniem w wielu przypadkach w swojej pracy zawodowej a wtedy zjawia sie gościu który wie jak i "idzie". Najczęściej jest to brak wiedzy. Dotyczy to mojego osoby jak i innych. Pozdrawiam jacol
PS Nie uwierzę :D. Od czwartku do soboty biłem głową w mur. Próbowałem ściągnąć zdjęcia z aparatu Konika Minolta Dimage A2. Zapewniam Ciebie, że sprawa jest trywialna. Potrzeba sekund pięć, jak wiesz jak to zrobić.
Ostatnio zmieniony 2004-12-06, 20:11 przez jacol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: gaia »

...to mi dowalił... i usiadł na ambicję...
Pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Mikrofon, dwie karty dźwiękowe

Post autor: jacol »

E tam, zaraz ambicję i dowalił. Znam życie. Pozdrawiam jacol
ODPOWIEDZ