Krusader - szary PLUS i MINUS na numerycznej

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Krusader - szary PLUS i MINUS na numerycznej

Post autor: addos »

Krusader 2.0.0

Co może być przyczyną tego, że w skrótach klawiatury w tym programie nie można ustawić większości klawiszy z klawiatury numerycznej?

Chciałbym ustawić sobie podobnie jak to jest w Total Commanderze (do którego skrótów przez lata zdążyłem się przyzwyczaić). Tam zaznaczanie / odznaczanie / inwersja grupy plików odbywa się przy użyciu klawiszy "szary plus", "szary minus", szara gwiazdka".

Niestety Krusader nie reaguje na te klawisze nawet gdy się włącza lub wyłącza klawisz NumLock.
Muszę korzystać z kombinacji Alt+"szary_klawisz" ale wolałbym przy pomocy jednego klawisza.
Ma ktoś pomysł jak to obejść?
No chyba, że jest to niemożliwe bo w nazwach plików mogą występować znaki + - * / ?
Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Re: Krusader - szary PLUS i MINUS na numerycznej

Post autor: knives »

Hmm, rzeczywiście. Ja też tego nie potrafię zmienić. W opcjach (konfiguracja skrótów) nie można ustawić pojedynczego znaku, musi być albo klawisz funkcyjny albo w połączeniu z którymś z klawiszy modyfikujących (alt, ctrl, shift).
Próbowałem też wyeksportować te ustawienia (do pliku .keymap) i ręcznie zmienić na przykład odwrócenie zaznaczenia (invert) z ALT+* na * lub na Asterisk i potem je importować. Nic się nie zmienia :/
ODPOWIEDZ