HOSTING opinie

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Nightwalker
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 2006-01-02, 01:23
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: HOSTING opinie

Post autor: Nightwalker »

zwierzak pisze:ale pewnie nie hostujecie Ruby on Rails z dostępem do niego przez shella a nie standardowo przez poronione DA?
Rootnode nie korzysta z konfiguratorów przez przeglądarkę www, wszystkim zarządzasz z shella.
Na górze fiołki, na dole las, all your base are belong to us

[ [url=http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=142666]Darmowy shell[/url] ]
sasik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 2005-05-21, 17:46

Re: HOSTING opinie

Post autor: sasik »

Ja po przebojach z darmowymi kontami postawiłem na home.pl - troszkę kasy odżałowałem, ale teraz po prostu nie mam na co narzekać, a od czasu do czasu dostaję jakąś gazetkę nawet. Poza tym wsparłem lokalną markę :D
Nadzieja...
panromek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-02, 12:11

mój hosting netstrefa

Post autor: panromek »

Witam mam wykupiony hosting na netstrefa.pl i raczej nie polecam, są ciągłe problemy z ftp - ciągle rozłącza i źle obsługuje przesyłanie. Edycja zdalna plików na serwerze odpada :sad: . Ostatnio administrator przeprowadzał zmiany i wykasował wszystkie moje pliki .htaccess jak również nie potrafi spowodować żebym mógł znów tworzyć te pliki. Jedyny plus tego hostingu to niska cena.
gogol
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 2007-10-19, 12:55
Lokalizacja: /earth/europe/poland

Re: HOSTING opinie

Post autor: gogol »

osobiscie polecam ovh.pl - nie mam zadnych zastrzezen. ponadto teraz sa swietne ceny na serwery dedykowane i rps. naprawde szczerze polecam
"destiny is a fickle bitch" ;]
Awatar użytkownika
Paul999
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 2006-04-06, 16:19

Re: HOSTING opinie

Post autor: Paul999 »

netstrefa.pl narazie najpiej mi dziala... mialem sisco wczesniej wywalo czesto bledy typu error 500

na takie forum jak

Kod: Zaznacz cały

ludzie napisali 143233 postów, tematów 3816
Mamy 2233 zarejestrowanych ludzi
Ostatnio zarejestrowana osoba: xxxx
Wkxxxxxmy już 611860 sucharów
dziala pieknie.

Polecam!
Ostatnio zmieniony 2008-07-14, 14:27 przez Paul999, łącznie zmieniany 1 raz.
Kalamazoo
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-06, 02:04

Re: HOSTING opinie

Post autor: Kalamazoo »

TRZYMAĆ SIĘ Z DALA OD CALA!

Firma Cal.pl wyłączyła nagle przeszło trzydzieści naszych serwisów bez jakiegokolwiek wcześniejszego ostrzeżenia przez co przez 10 dni nie działały serwisy. Możecie sobie tylko wyobrazić jaki to miało negatywny skutek dla percepcji serwisów, pozycjonowania, zarobków – reperkusje takiego wyłączenie odczuwa się przez kilka miesięcy. Na dodatek, podczas naszych prób zaradzenia sytuacji, zamiast zaproponować jakieś rozwiązanie, najpierw pracownicy Cal milczeli przez dwa dni, nie odpowiadając na nasze maile, tickety, telefony, a później bezczelnie napisali, że dziękują za współpracę.

Na dodatek bezczelnie i bezpodstawnie oskarżyli nas o złamanie regulaminu ponieważ oświadczyli, że przekroczyliśmy "transfer i powierzchnię", przy czym nigdzie nie jest spracyzowane jakie są "dopuszczalne parametry" i parametry "obciążenia procesora" bo takich parametrów Cal.pl nie udostępnia swoim klientom. Nigdzie nie udostępniają licznika obciążenia procesora, poza ogólną informacją wykorzystania transferu i pamięci serwera, które były analogicznie 25% i 10%.

Punkt 2.12 sławetnego regulaminu Cal.pl mowi: „Administrator zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Abonentem, w przypadku kiedy zakupiony przez Abonenta pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Abonent w takiej sytuacji powinien dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych.”

Powyższy paragraf jest przykładem bezczelnej ignorancji, arogancji, niekompetencji i zrzucania całkowitej odpowiedzialności na klienta, który nawet nie wie o jakie konkretnie cyfry chodzi bo nie ma ich nigdzie udostępnionych. Nie udostępniają bowiem liczników, które pokazują obciążenie pamięci.

To firma Cal złamała umowę wyłączając nasze serwisy, przy czym nawet zablokowali nam nawet bezczelnie albo przez czystą głupotę, brak wyobraźni lub przez lenistwo, na dwa dni dostęp do naszych danych co jest zwykłym zaborem mienia i właśnie rozmawiamy z naszymi prawnikami w jakiej formie złożyć doniesienie do prokuratury i/lub złożyć pozew do sądu o rekompensatę za utracone dochody. Konsekwencję zastopowania serwisów będziemy odczuwać przez miesiące, co możemy udokumentować.

Przed tym incydentem, usługa ich był na niskim poziomie. Moja babcia zawsze powiadała „Tanie mięso psy jedzą” i takim „mięsem” nas karmią administratorzy Cal.pl. Nie odpowiadanie na maile, kilkudniowe reakcje na zapytania lub prośby to standard. Firma nie jest poważna i lepiej trzymać się od niej z daleka w imię sloganu:

„Z DALA OD CALA!”
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: HOSTING opinie

Post autor: ondreyos »

Skoro ktoś odkopał temat, to ja pozwolę sobie też coś napisać. Wprawdzie z CAL'em nie mialem do czynienia, ale za to od ponad roku używam hostingu na iswift.pl. Jeśli chodzi o moją opinię - jestem zadowolony. Całkiem fajne parametry (tylko brakuje shella - czasem by się przydał, ale jak sie uzasadni to podobno można dostać, zresztą jest opcja, że za pewien czas wprowadzą to na stałe do oferty). Najfajniejszą sprawą jest obsługa klienta - są za***ści - i nie piszę tego ironicznie czy złośliwie. Szybki i rzeczowy kontakt, każda sprawa załatwiona kompetentnie, a terminy - błyskawica. Zdarzało mi się na GG (mają na stronie aplet do gadania z nimi - konsultant online) w niedziele późnym wieczorem rozmawiać. I zawsze miło i rzeczowo mi odpowiadali, zamiast spławić upierdliwego natręta męczącego ludzi w weekend. Po prostu rewelacja.

A dla osób zainteresowanych pozycjonowaniem/SEO itp - mają pakiet kilkudziesięciu/set adresów IP do wykupienia :>
agresor
Użytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 2005-07-03, 21:20

Post autor: agresor »

-
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 10:17 przez agresor, łącznie zmieniany 1 raz.
szmon
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-12, 14:41

Re: HOSTING opinie

Post autor: szmon »

nie polecam 1&1 ! to jakas pomyłka, taka wielka firma i takie jazdy. Support...nie pomocny, problemy przy transferze domeny - DNS aktualizuja się w tempie żółwia...A ci co pojmuja panel admina sa dla mnie geniuszami...
stiven
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2011-05-17, 08:17

Re: HOSTING opinie

Post autor: stiven »

ja bym radzil zapoznać sie z ofertą firmy ODT- http://odt.pl/, jestem teraz ich klientem .Przez jakis czas byłem na okresie testowym , bo maja taką opcje. Nie wiem czy teraz czasem nie mają jakiś promocji bo cos mi sie ostatnio obiło o uszy. No i co poza tym obsługa super no i ceny też spoko, wybierasz pakiet i serwer jaki ci pasuje, warto zaglądnać
szmon
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-12, 14:41

Re: HOSTING opinie

Post autor: szmon »

zostane przy home'ie. Jest darmowy kreator WWW bez ograniczenia liczby stron.
Awatar użytkownika
mie_mode
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 2008-03-01, 10:57
Lokalizacja: bin/bash
Kontakt:

Re: HOSTING opinie

Post autor: mie_mode »

Polecam linuxpl.com, ceny przystępne, pakiety odpowiednie do panujących warunków :D, nie jak na webd.pl,
dostęp do shell'a na życzenie (lecz bez żadnych wymagań, poza pokazaniem ze się umiemy sami zalogować :D)
DA po polsku, Instalatron (choc do instalowanych skryptów dodaje nieciekawą stopke).

Kontakt z Administracją bardzo dobre, również w weekendy, ponad 10 osób z których conajmniej jedna jest zawsze aktywna.

Jedyny minus z jakim ja się spotkałem, to zakaz używania bazy danych ze skryptami nie umieszczonymi na ich serwerach (tj. np. pliki forum na domowym serwie a baza w linuxpl, to jest zabronione).
Choć potrzebne było mi to tylko do testów.

Transfer z uk mam na poziomie 1,6-2,0 MB/s przy łączu 18Mbit/s, czyli prawie pełnym łączem leci od nich.

Polecam.
Intel Xeon E3 1225 QUAD@3.1
32GB DDRIII 1333Mhz
Gigabyte GA-H67MA-B3
2x250GB MAXTOR SATAII@7200 as RAID1

SSD incoming...
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: HOSTING opinie

Post autor: Pajaczek »

mie_mode pisze:Jedyny minus z jakim ja się spotkałem, to zakaz używania bazy danych ze skryptami nie umieszczonymi na ich serwerach (tj. np. pliki forum na domowym serwie a baza w linuxpl, to jest zabronione).
Choć potrzebne było mi to tylko do testów.
Ciekawe, bo mnie nie przyuważyli, a nawet nie wiedziałem o takim zakazie do "przed chwilą". Oczywiście w ramach testów i rozwoju skryptów leciały z mojego serwera ;)
Transfer z uk mam na poziomie 1,6-2,0 MB/s przy łączu 18Mbit/s, czyli prawie pełnym łączem leci od nich.
Serwery stoją w Niemczech...
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: HOSTING opinie

Post autor: webster »

Proponuję: http://www.ovh.pl/
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: HOSTING opinie

Post autor: webster »

Stosunkowo drogie? a Sprawdziłeś ceny przed napisaniem postu ? :) Sprawdź dedytki :) a na VM wole dołożyć 3zł/m i mieć nie ograniczony transfer :)
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
ODPOWIEDZ