Instalacja Firefox 12

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

David
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2012-04-21, 17:32

Instalacja Firefox 12

Post autor: David »

Cześć,
udało mi się zainstalować pomyślnie zainstalować Firefox 12 (Pobrałem ze strony Mozilli). Jedynym problemem jest to, że wszystkie pliki wypakowują się do katalogu bieżącego, a nie do hierarchii /. A zatem u mnie, żeby odpalić nowego Firefoksa wystarczy przejść do /usr/local/src/firefox i wpisać ./firefox -no-remote, ale czy powinienem tak to pozostawić, czy to jest tylko prowizoryczne rozwiązanie?
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Instalacja Firefox 12

Post autor: KLAPEK »

Jeżeli jesteś jedynym użytkownikiem systemu to możesz sobie wypakować nawet do katalogu domowego i z niego poprzez skrót w menu/pulpicie/czy_gdzie_chcesz odpalać (ja tak robię od dłuższego czasu z SeaMonkey).

Instalacja w / ma sens jeśli z komputera korzysta kilku użytkowników i wtedy każdy ma możliwość odpalenia przeglądarki w na swoim koncie i użytkowanie własnego profilu.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Instalacja Firefox 12

Post autor: dienet »

KLAPEK pisze:Jeżeli jesteś jedynym użytkownikiem systemu to możesz sobie wypakować nawet do katalogu domowego i z niego poprzez skrót w menu/pulpicie/czy_gdzie_chcesz odpalać (ja tak robię od dłuższego czasu z SeaMonkey).

Instalacja w / ma sens jeśli z komputera korzysta kilku użytkowników i wtedy każdy ma możliwość odpalenia przeglądarki w na swoim koncie i użytkowanie własnego profilu.
Ty zrozumiałeś wypowiedź autora? Bo ja nie rozumiem, czemu instalacja w / jest inna niż instalacja w /usr...
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Instalacja Firefox 12

Post autor: KLAPEK »

Bo nie ma skrótu w /usr/bin?
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
SaraniS
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-10, 08:22
Lokalizacja: Olesno Slaskie
Kontakt:

Re: Instalacja Firefox 12

Post autor: SaraniS »

David pisze:Cześć,
udało mi się zainstalować pomyślnie zainstalować Firefox 12 (Pobrałem ze strony Mozilli). Jedynym problemem jest to, że wszystkie pliki wypakowują się do katalogu bieżącego, a nie do hierarchii /. A zatem u mnie, żeby odpalić nowego Firefoksa wystarczy przejść do /usr/local/src/firefox i wpisać ./firefox -no-remote, ale czy powinienem tak to pozostawić, czy to jest tylko prowizoryczne rozwiązanie?
To w końcu do bieżącego czy do /usr/local/src ? A jeśli to był Twój bieżący, to czemu właśnie stamtąd instalowałeś?
Z tego, co kumam Linuksa, to często program instaluje (wypakowuje) się do bieżącej lokalizacji w celu zachowania poprzedniej wersji (np. w swoim czasie miałem równolegle obok siebie Skype 1.X i Skype 2... Oba działały, zależało tylko na co wskazywał symlink Skype.) - co czasem może się przydać. Osobiście tego typu programy (właśnie Skype, Operę chyba też, Firefoksa) samodzielnie później wrzucam gdzie ich miejsce, jeśli instalator wrzucił je nie tam, gdzie mi pasuje - i najczęściej właśnie z suffiksem nr wersji, przynajmniej do czasu aż dokładnie stestuję, że ta nowa wersja działa bez zarzutu.

@dienet -> Post KLAPKA ma sens o tyle, że faktycznie większość programów, o ile instalujesz je z usera, instalują się do jego home'a. I spokojnie w ten sposób można ich używać - ale tylko na tym jednym użytkowniku. Ja mimo że mam tylko jednego użytkownika, wolę je (nawet po takiej instalacji) przenosić w takie miejsce w systemie (oczywiście jako root), by były widoczne dla wszystkich użytkowników.
Toshiba Satellite L40-14B: Cel530 1.73GHz/ 2GiB RAM/ 320GiB HDD Slackware 14.0 Linux 3.2.29, KDE 4.8.5, Opera 12, Skype 4.2, XMMS/ amarok/ MPlayer
RLU #398894
ODPOWIEDZ