Aplikacja e-Deklaracje, Adobe Air a Slackware

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

PrzemekF
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-21, 10:51

Aplikacja e-Deklaracje, Adobe Air a Slackware

Post autor: PrzemekF »

Na stronie Ministerstwa Finansów można znaleźć aplikację e-Deklaracje Desktop do wysyłania zeznań PIT. Jest napisane, że aplikacja działa w systemach Windows, Mac i Linux. Wymagane są Adobe Air i Adobe Reader.

Ze strony get.adobe.com/air pobrałem ostatnią wersję Adobe Air, która ukazała się dla Linuksa. Ale graficzny instalator wyświetla błąd, że obsługiwane są tylko dystrybucje oparte na RPM albo Debianie.
Adobe AIR could not be installed because this is not a supported Linux distribution. Only RPM- and Debian-based Linux distributions are supported.
Czy ktoś próbował zainstalować Adobe Air w systemie Slackware?
ElNinijo
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 2006-11-15, 12:30

Re: Aplikacja e-Deklaracje, Adobe Air a Slackware

Post autor: ElNinijo »

rpm2tgz i probuj - moze sie uda
PrzemekF
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-21, 10:51

Re: Aplikacja e-Deklaracje, Adobe Air a Slackware

Post autor: PrzemekF »

Tylko że pliku RPM nie ma, bo instalator wyświetla błąd i kończy zamiast taki plik wygenerować (i zainstalować).

Narzędzie rpm jest obecne w Slackware, ale instalator Adobe Air (z tego co widzę w strace) wywołuje "rpm -q rpm" i "rpm --qf '%{VERSION}' -q rpm" żeby sprawdzić wersję programu rpm w systemie. Te polecenia dają taki efekt:
bash-4.3# rpm -q rpm
package rpm is not installed
bash-4.3# rpm --qf '%{VERSION}' -q rpm
package rpm is not installed
Oczywiście narzędzie rpm w Slackware instaluje się z pakietu txz, a nie rpm, więc informacji o nim w bazie rpm nie ma. Gdyby wgrać jakiś pakiet rpm (używając rpm -i) np. pusty ale o właściwej nazwie i numerze wersji, może wtedy instalator Adobe ruszyłby dalej.
PrzemekF
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-21, 10:51

Re: Aplikacja e-Deklaracje, Adobe Air a Slackware

Post autor: PrzemekF »

(Kopiuję post, który napisałem na innym forum)

Uruchomiłem e-Deklaracje pod Slackware (14.2 32-bit), ale musiałem zrobić prosty wrapper, który "opakowuje" wywołania rpm.

/usr/bin/airwrap:

Kod: Zaznacz cały

export PATH="/usr/lib/airwrap/rpm:$PATH"
exec "$@"
/usr/lib/airwrap/rpm/rpm:

Kod: Zaznacz cały

if [ "$1" = "-q" -a "$2" = "rpm" ]
then
  echo rpm-4.12.0.1-1.i586
  exit 0
elif [ "$1" = "--qf" -a "$2" = '%{VERSION}' -a "$3" = "-q" -a "$4" = "rpm" ]
then
  echo 4.12.0.1
  exit 0
elif [ "$1" = "-U" ]
then
  exec /bin/rpm --nodeps "$@"
else
  exec /bin/rpm "$@"
fi
Używam go w ten sposób:

# airwrap ./AdobeAIRInstaller.bin
# airwrap "/opt/Adobe AIR/Versions/1.0/Adobe AIR Application Installer"

Pierwszym poleceniem uruchamiam instalator Adobe Air, pobrany ze strony Adobe, drugim - instalację aplikacji z pliku .air, np. e-Deklaracje.

Kilka screenshotów: https://imgur.com/a/iDtJEGa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dołączam do posta paczkę dla Slackware airwrap.txz, gdyby ktoś chciał. Wrzucam też na dropbox: airwrap.txz.

Myślę, że w innych dystrybucjach, np. Arch, ten sam sposób może zadziałać z niewielkimi zmianami.
Załączniki
airwrap_txz.zip
(609 Bajtów) Pobrany 234 razy
ODPOWIEDZ