ARCH vs SLACKWARE

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ARCH vs SLACKWARE

Post autor: Skyscraper »

W swoim serwisie OSNEWS.COM , Szefowa (Eugenia Loli-Queru) przedstawila artykulik, krotkie porownanie dystrybucji ARCH i SLACKWARE. Jak wiadomo Eugenia bardzo lubi Slackware wiec jej opinie odnosnie Tych dystrybucji sa bardzo przychylne. Co nas wszystkich cieszy hiehie :)

oto odsylacz: http://osnews.com/story.php?news_id=8761

Pozdrawiam
Skyscraper
(Arch Linux, Slackware - juzer)
piotrek84
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2004-10-14, 01:50

Re: [Linux] ARCH vs SLACKWARE

Post autor: piotrek84 »

Arch ma skrypty startowe BSD-Like czy SysV? Nie potrafie dogrzebac sie tego na stronie.
Niby drobnostka, ale gdy mialem kontakt z RH i Debianem wogule nie kumalem ich skryptow. Prawda tyz jest taka, ze nie mialem zbyt duzo z nimi do czynienia to sie nie nauczylem :D

edit: Dokumentacja w dosyc nieintuicyjnym miejscu. Miast na gorze to w menu po prawej i jeszcze w polowie strony. Boot Scripts - jak dla mnie wystarczajacy powod by zainteresowac sie dystrybucja :D
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Linux] ARCH vs SLACKWARE

Post autor: Skyscraper »

piotrek84 pisze: edit: Dokumentacja w dosyc nieintuicyjnym miejscu. Miast na gorze to w menu po prawej i jeszcze w polowie strony.
ale jak juz sie znajdzie... :)
piotrek84 pisze: Boot Scripts - jak dla mnie wystarczajacy powod by zainteresowac sie dystrybucja :D
skrypty startowe sa bardzo fajne, kwestia przyzwyczajenia (jak zawsze)

:)
Tr0n
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2004-08-27, 22:01

slackware na osnews.com

Post autor: Tr0n »

http://www.osnews.com/story.php?news_id=8761

/corvin: koelga nie zauważył, że temat już był poruszany chyba przerzuce topik do Advocacy
demonus
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2004-09-29, 15:37
Lokalizacja: lodz

.

Post autor: demonus »

jedyne co moge powiedziec to to ze arch jest w sam raz na desktop, jednym z problemow slacka jest brak duzej ilosci paczek i milego programiku do ich instalacji (w archu jest od poczatku, pewnie ktos smieszny by nazwal to natywnym rozwiazaniem, pacman) lub automatyzacji kompilacji programow (jak w gentoo - emerge, w archu - abs); nie mowie sam uzywam slacka na codzien i gdyby nie moja cierpliwosc to pewnie bym nie uzywal -> instalacja czegokolwiek sprowadza sie glownie do szukania zaleznosci a ja chcialbym zajac sie praca na kompie. przez pewien czas uzywalem freebsd i tam bylo super, duzo gotowych binarek, jak sie nie podoba to mozna portow uzywac; gentoo odpada, nie wyobrazam sobie kompa unieruchomionego na 2 dni bo mi sie system instaluje :lol: chociaz zawsze mozna zaczac od stage3 co sporo ludzi robi tylko po to zeby miec porty; slackware jest dobrym systemem ale wypada blado jesli szybko potrzebne sa jakies narzedzia do pracy, pewnie powiecie ze mozna uzywac linuxpackages, ale kto tego uzywa? bo ja nie; za archem przemiawia ogroma ilosc paczek (w porownaniu do slacka), gdzie naprawde sa przerozne programy, oraz arch build system; z osobistych wrazen moge powiedziec ze nie mialem zadnych problemow z archem, jedynie co denerwuje to np instalowanie xfce do /opt, ale da sie temu zapobiec; konfiguracja jest rownie prosta jak w slacku, panowie z archa probowali zrobic cos na styl rc.conf z *bsd, rozwiazanie w ten sposob jest niewiarygodnie proste i przejzyste; ogolnie warto sprawdzic archlinuxa plytka z base ma ~200MB :P to nie az tak duzo
kryt
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 2004-11-23, 10:54
Lokalizacja: Lublin

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: kryt »

Witam,

Udało mi się!!! Postawiłem Arch Linuksa i szczerze mówiąc jestem pozytywnie "rozczarowany". Póki co twórcy nie kłamali: szybki, łatwy w konfiguracji (tak jak Slackware) oczywiście wszystko "spod palca", a co najważniejsze PACMAN - manager pakietów. Chcesz znaleźć program? piszesz pacman -Ss mplayer i już masz listę znalezionych pakietów. A softu jest naprawdę niemało. Chcesz drivery do nvidii? piszesz pacman -S nvidia, konfigurujesz xorg.conf i o proszę jest akceleracja.
Super. Oczywiście póki co na drugiej partycji siedzi sobie Slackware i mam nadzieję że się nie zepsuje z zazdrości ;). Chociaż ten Arch zapowiada się całkiem nieźle.
POLECAM PRZETESTOWAĆ. Jak dla mnie 3x lepszy od GENTOO.

Jedyna wada - brak takiego fajnego polskiego forum ;), ale może się to zmieni?
Kryt
--------------------------------------------
Sprawiedliwość bez siły to nieudolność,
siła bez sprawiedliwości to przemoc.
Miyamoto Musashi
asasyn
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: 2004-09-07, 16:21

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: asasyn »

kryt pisze: Jedyna wada - brak takiego fajnego polskiego forum ;), ale może się to zmieni?
No właśnie, przy linuksie dobre forum to podstawa, a przynajmniej bardzo wiele
Pozdrawiam
Konfucjusz mówi: obraz to nie windows, sam się nie zawiesi
bartekplus
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2005-01-13, 16:33

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: bartekplus »

Wiatam wszystkich
kryt widze ,że masz podobne odczucia do moich , Ja również po dość długim korzystaniu ze Slacka przesiadłem sie na Archa , przez pewnien czas korzystałem z nich rownolegle ale od jakiegoś czasu jedynym systemem an moim dysku jest arch :D

A co do polskiego forum , to moge ci zapewnić że napewno bedzie i to predzej niż sie spodziewasz :wink: :D

UPDATE
Polskie forum Arch Linux już powstało wszystkich zaintersowanych zapraszam TUTAJ
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: Corvin »

ja tez zainstalowalem Archa i na razie mam takie wrazenie, ze choc caly system jest dobry i ma jakas przyszlosc, to jeszcze jest mocno niedopracowany (nawet imho pacman), niemniej jest to system, ktory mozna uywac.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
kryt
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 2004-11-23, 10:54
Lokalizacja: Lublin

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: kryt »

I jest już polskie forum:

http://archlinux.fc.pl/forum/index.php

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam
Kryt
--------------------------------------------
Sprawiedliwość bez siły to nieudolność,
siła bez sprawiedliwości to przemoc.
Miyamoto Musashi
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: ARCH vs SLACKWARE

Post autor: Ciuciu »

Narazie małe.. ale się pewnie rozrośnie ;)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
ODPOWIEDZ