Forum a RTFM

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sajmon »

Troll pisze: jesteś nie obiektywny !
bo jesteś już za dobry w te klocki :) ciężko chyba spojrzeć Ci z perspektywy początkującego
Też nim byłem, zadałem około 10 pytań, na 6 z nich do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi.
Troll pisze: zatem - co Ty proponujesz ???
Precyzyjnego zapytania, krótko mówiąc http://rtfm.bsdzine.org/
Troll pisze: bo z Twojego postu wynika - ze odsyłanie do googlów !
A czy to taki kłopot zadać tu na forum pytanie jednocześnie przeszukiując google?
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

Sajmon pisze: Precyzyjnego zapytania, krótko mówiąc http://rtfm.bsdzine.org/
Tylko że Oni (administratorzy) nie chcą by użytkownicy "bardziej doświadczeni" odsyłali tych, "mniej doświadczonych" to tego linku.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sad Mephisto »

Troll pisze:Tylko że Oni (administratorzy) nie chcą by użytkownicy "bardziej doświadczeni" odsyłali tych, "mniej doświadczonych" to tego linku.
Ej! Sprostowanie!
My nie chcemy, żebyście ich odsyłali do tego linku. Chcemy, byślcie ich zachęcili do skorzystania z niego. To naprawdę duża różnica. Umiejętnie dobierając słowa można naprawdę stworzyć przyjazną atmosferę, nie uważacie?
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forum a RTFM

Post autor: Corvin »

rapid pisze:Forum sie rozrasta i to jest nieuniknione. Po prostu jak widze pytanie typu: kupilem karte. kompiluje i sie zatrzymuje i nic nie robi. mam slacka i jajko xxxx. - to mnie cos bierze. Tak jak napisal Klapek i Sajmon trzeba najpierw umiec zadac pytanie a nie od razu walic do tego kto mu odpowiedzial ladnie RTFM - ze jest bezmozgowcem i ze nabija sobie posty ( pozniej jeszcze dostalem rtfm "kare" - dla mnie lol). Skoro sa manuale, sa google i jest RTFM to dopiero po przesukaniu i nie znalezieniu odpowiedzi powinno sie zadawac jasne i konkretne pytania z maksymalna liczba szczegolow i z wykazami np. z logow i z bledem. I tyle. Niestety niektorzy nie potrafia wysylic sie nawet na tyle.

@sayetan: nie mialem gorszego dnia. Odpowiedzialem jak najbardziej kulturalnie aby sprecyzowal i przeczytal RTFM. Po tym jak mi"kazal pomyslec" z mojej strony padl EOT.


Zgoda tylko postaw się w sytuacji tego co to czyta np. w mojej. Ja widzę pytanie, delikatnie mówiąc zadane niezgrabnie. Nie jest to najlepszą rzeczą. A pod spodem Twoje niemniej treściwe RTFM (i to kolejny raz). Zauważ, że oczywiście w dobrym tonie jest najpierw nim się zacznie o coś pytać poszukać samemu rozwiązania. Są jednak od tego wyjatki, moze ktoś nie wiedzieć czego ma szukać i gdzie, mozna też liczyc na szybka życzliwa pomoc, mozna tez byc "zrozpaczony" problemem. I zeby było jasne, bo widzę Twoją irytację. Nie chcę obrażnia kogokolwiek, wyzywania (np. od bezmózgowców) itd. Będzie to równie lub bardziej surowo karane, niż RTFM.

BTW. Rapid jesteś tu stałym i mile widzianym gościem więc prośba traktuj przyjaĽniej newbies.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Forum a RTFM

Post autor: KLAPEK »

Z autopsji wiem, że łatwiej, sprawniej i szybciej Google mi odpowie na moje pytanie i znajdzie rozwiązanie, niż forumowicze dowolnego forum...
Prawie każdy błąd już ktoś wcześniej miał i jest gdzieś opisany....
Forum jest za to w stanie ładnie naprowadzić na trop, gdy się jest całkowicie bezradnym :)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Forum a RTFM

Post autor: rapid »

Corvin pisze: BTW. Rapid jesteś tu stałym i mile widzianym gościem więc prośba traktuj przyjaĽniej newbies.
Niech i tak bedzie. Peace.
Awatar użytkownika
SAbort
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2004-06-11, 09:25
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: forum? taaa ale tylko dla mastaczy....

Post autor: SAbort »

crensch pisze:rada dla ZDISIA to - uzyj klucza albo "jak piszesz dynks w google to znajdziesz wszystko"
Bardzo często tak jest i jesli przyjdzie pięciu ludzi i każdy zada to samo pytanie to też zaczniesz dawać takie odpowiedzi :)
Ad fontes!
ODPOWIEDZ