Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Post autor: log_out »

Jakiś czas temu szturchnełem się na czytnik kart San'a (5 in 1), wszystko działa spoko ale niestety karty nie są wykrywane, jedyny sposób na odczytanie danych jest odłączenie czytnika, włożenie karty po czym połączenie go jeszcze raz, tak by system wykrył go jako dysk SCSI, niestety włożenie karty podczas pracy nic nie daje, wciąż widać tylko /dev/sdb i nie tworzy się /dev/sdb1, da się to jakoś "naprawić" ?? szczerze to w takiej sytuacji sprzęt jest lekko bezurzyteczny...
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Post autor: jacol »

Witam.
A jak zachowuje się po wyładowaniu i zładowaniu modułów od usb? Jak widzi poprawnie to może jakiś skrypcik w hotplugu? Pozdrawiam jacol
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: 2005-04-02, 00:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Post autor: Kosma »

Ktoś już o to pytał. Jako work-around, może pomóc:

Kod: Zaznacz cały

hdparm -z /dev/sdb
:arrow: -z Force a kernel re-read of the partition table of the specified device(s).
Zawsze można dodać tą linijkę do sudo...
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Post autor: jacol »

Witam ponownie.
Jak zadawałem pytania w powyższej wiadomości używałem komputera w którym pracował slack na kernelu 2.6.11 (badź totalny jeżeli chodzi o współpracę z usb masstoroge podobnie jak jego poprzednik 2.6.10. W moim przypadku pojawiało się urządzenie /dev/uba lub /dev/ubb i odpowiednio /dev/uba1 i /dev/ubb1) Po skompilowaniu 2.6.12 ku mojemu zdziwieniu pojawiło się urządzenie /dev/sda. Kernel 2.6.12.1 wykazuje wszystkie cechy o które chodzi koledze log_out czyli kartę można wyciągać (oczywiście po od montowaniu) i wkładać z powrotem do czytnika i po zamontowaniu odczytać. Sprawdziłem to na czytniku hama 9 in1. Pozdrawiam jacol
PS Slackware 10.0 kernel 2.6.12.1 wyłączone udev...
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Automatyczne wykrywanie karty flash w czytniku

Post autor: log_out »

To chyba raczej chodzi o wyłączony udev, masz po prostu cały czas /dev/sda1, tak samo u mnie teraz, starczy że 1 raz wykryje mi karte to potem moge ją wkładać i wyciągać ile chce bo /dev/sdb1 nie znika... w zasadzie żadne to rozwiązanie, starczy nie restartować lina ;)


ps. mam jajko 2.6.12 i żadnego wykrywania kart nie uraczyłem... ale pomaga sztuczka z hdparm ;)
ODPOWIEDZ