Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
crash_zero
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-19, 23:30

Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: crash_zero »

Hi, wybrałem Slack'a, zainstalowany bez problemów. Wszystko chula, ale podczas instalacji pomyliłem się i dałem mysz jako PS2 i teraz nie wiem jak zmienić ją na USB.

Dokladne dane o ile potrzebne:
Firma: A4tech
Model: RF5
Typ: Bezprzewodowo-optyczna

W szukajce pod hasłem mysz znalazlem 7 tematow ale glownie dotyczyly wogole nie dzialajacych myszy badz problemow z jadrem 2.6 wiec nie bluzgac na mnie :P.

Pzdr

P>S> I jeszcze takie pytanie zanim zaczne szukac, na razie mam analogowy internet wiec nawet nie biore sie za konfiguracje, ale do konca miesiaca bedzie DSL i czy bedzie tak jak w windowsie ze nic nie bede musial konfigurowac? Na Aurox'ie nie trzeba bylo u kumpla :). Thx a jak nie to poszukam :P


update:
Dla typowej myszki z kółkiem na USB konfiguracja powinna wyglądać następująco:

/etc/gpm.conf | /etc/X11/XF86Config-4
=========================+======================================
device=/dev/input/mice | Section "InputDevice"
responsiveness= | Identifier "Generic Mouse"
repeat_type=raw | Driver "mouse"
type=autops2 | Option "SendCoreEvents" "true"
append="" | Option "Device" "/dev/input/mice"
sample_rate= | Option "Protocol" "IMPS/2"
| Option "Buttons" "5"
| Option "ZAxisMapping" "4 5"
| EndSection

By dowiedzieć się więcej odwiedź Linux USB Project
Znalazlłem takie coś w goooooogle :D, ale to jest do Debian'a, czy bedzie działać także pod Slackiem? :>
mpier
Użytkownik
Posty: 1002
Rejestracja: 2005-10-01, 13:24
Lokalizacja: Blachownia||Cz-wa

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: mpier »

Cześć!
crash_zero pisze:W szukajce pod hasłem mysz znalazlem 7 tematow ale glownie dotyczyly wogole nie dzialajacych myszy badz problemow z jadrem 2.6 wiec nie bluzgac na mnie Razz.
To działa czy nie. Co Ty chcesz zmienić, wtyczkę od myszki? Chodzi Ci o konsolę, czy o Xy? Podczas instalacji to pewnie mouseconfig było. Ale to nieważne, co wybrałeś.
Awatar użytkownika
crash_zero
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-19, 23:30

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: crash_zero »

No dokładnie przy instalacji wybrałem mysz na PS2, i teraz nie działa ( KDE ). Więc chciałem zmienić ustawienia na USB. Tylko jak?
Awatar użytkownika
ziko
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: 2005-01-02, 22:32
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: ziko »

Wpisz w konsoli mouseconfig i wybierz odpowiedni port. Mozesz tez dopisac dodatkowy wpis obslugujacy USB i wtedy bedziesz mogl podpiac druga myszke bez ingerencji w plik konfiguracyjny. Ten plik konfiguracyjny (/etc/X11/XF86Config-4) jest w systemie xfree a slackware od dawna (od wersji 10.0) uzywa xorg'a wiec wlasciwy plik to /etc/X11/xorg.conf
Slackware Current 2.6.13
Not Registered Linux User
___________________________________
mpier
Użytkownik
Posty: 1002
Rejestracja: 2005-10-01, 13:24
Lokalizacja: Blachownia||Cz-wa

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: mpier »

W mouseconfig to raczej nie zrobi różnicy czy wybierze ps2/imps2 czy usb. Ważne, żeby odpowiednie urządzenie podać, bo /dev/mouse nie zawsze jest. crash_zero masz załadowane moduły typu hid? W /dev/input/ pownieneś mieć mice, czy mouse i to właśnie wstaw w Option "Device".
Awatar użytkownika
crash_zero
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 2005-11-19, 23:30

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: crash_zero »

Heh, coś tam wpisałem i popsułem :D. Coś z X'ami mi wywalało jak uruchamiał się Slack. Zrobiłem Reinstall i wszystko chula ;). Ale przydałoby się żebym nauczył się rozwiązywać takie problemy bez ponownej instalacji Linux'a. Teraz ide poszperać po FAQ jak zrobić stery do grafy i neta.

Powiedzcie, jak Wy się uczyliście? Bo wiem, że niektorzy to samouki i uczyli się na błędach oraz intuicji :P. Ale ja jak tak robie to zawsze coś psuje więc wole się oczytać.

Pzdr
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Zmienić ustawienia z PS2 na USB =)

Post autor: BeteNoire »

crash_zero pisze:Heh, coś tam wpisałem i popsułem :D. Coś z X'ami mi wywalało jak uruchamiał się Slack. Zrobiłem Reinstall i wszystko chula ;). Ale przydałoby się żebym nauczył się rozwiązywać takie problemy bez ponownej instalacji Linux'a.
No właśnie. Bo tu nie ma "coś". Tu są logi (/var/log/*), komunikaty powłoki... trzeba czytać to co się widzi na ekranie. W większości przypadków możesz praktycznie sam wpaść na rozwiązanie problemu kierując się tym co widzisz w logach i komunikatach.
Awatar użytkownika
Blastboy
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2005-11-22, 14:15
Lokalizacja: ŞţőľÝçă

Ja mam większy problem

Post autor: Blastboy »

Posiadam myszkę Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0A pod USB
Gdy mam w mouseconfig podłaczenie USB to w konsoli i w X-ach źle działa. To znaczy mogę ruszać nią do góry i na dół kiedy ruszam ją na boki i mogę przesuwać ją w prawo jeżeli nacisnę któryś z jej przycisków i zaczne nią ruszać. Gdy wezmę przejściówkę pod PS2 i w mouseconfig dam PS2 to wogóle jej nie wykrywa. Gdy wejde do konfiguratora Xów (nie pamiętam komendy) to mam tam mnóstwo pytań dot. mojego PC. Jedno z pierwszych jest na temat myszy. Gdy mysz jest podłączona pod USB wybieram opcję Auto. Tym razem jest lepiej o tyle, że mysz wykrywa, ale już totalnie nie mogę nią ruszać. Jedynie jak dam mysz przejściówką pod PS2 i w mouseconfig wybiorę Microsoft IntelliMouse PS2 to wtedy jest OK. Wolałbym jednak aby mysz działała pod USB. Czy da się jakoś te linuxowe sterowniki pod PS2 przerobić na USB? Sterowniki jakie dostałem do mychy działają tylko na Windzie 2000 i XP. Na XP pod USB myszka działą idealnie ale niestety nie pod Linuxem. Proszę o pomoc.
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Ja mam większy problem

Post autor: Fbz »

Blastboy pisze:Posiadam myszkę Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0A pod USB
az zdziwienie bierze ze nie zrobili jej tak (nie zgodnie ze standardami - bo ta firma to potrafi heh), zeby byla tylko obslugiwana przez win* :P
Awatar użytkownika
Blastboy
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2005-11-22, 14:15
Lokalizacja: ŞţőľÝçă

HaHaHa V I C T O R I A !!!

Post autor: Blastboy »

Panowie i nieliczne panie!
W dniu dzisiejszym ogłaszam, iż udało mi się zainstalować myszkę Microsoft Intelli Mouse Explorer 4.0A na slacku pod USB. A oto jak tego dokonałem:

Najpierw przypomniała mi się komenda, do konfiguracji Xów: xorgconfig
Potrzebowałem jej ponieważ przymierzałem się do instalacji sterowników pod ATI (jeszcze mi się nie udało), a ostatnio gdy konfigurowałem Xy miałem inną grafę więc trzeba było zmienić. Jako, że w tym menu jest też konfiguracja myszki to postanowiłem jeszcze raz spróbować. Jako myszkę wybrałem numer 5. Microsoft :P. Następnie wybrałem ChroneMiddle (czy jakoś tak) bez emulacji. Reszty configa opsiywać nie będę bo nie ma sensu. W każdym razie mysz działa jak powinna i jest pod USB!!
Dziękuję Jerremu za info o komendzie xorgconfig i pozdrawiam :P:P:P
ODPOWIEDZ