dziwny problem z pingiem

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

dziwny problem z pingiem

Post autor: eskimos »

Mam serwer na slacku 10.2, htb blokada p2p takie podstawy i dziala to juz dwa lata az du nagle zrodzil sie problem ze rwie polaczenie (mam dsl 1000) sprawdzilem podpinam kompa pod modem nie ma strat ping np na wirtulna polske 16ms zero strat. <podpinam serwer bez sieci robie ping na wirtulana i ma 20-50ms i 9% strat ? co moze byc tego przyczyna karte sieciowa juz wymienilem???
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: snaj »

htb, firewall, linux.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: eskimos »

a moze troche szerzej : co htb popsulo sie, ale co ?
linux co sie popsulo dystrybucja instalacja (jest nowe distro aktualizuje swaretem)
Co w firewallu moze byc zle mam bardzo prostego i do tej pory dziala.
Wiem ze kazdy jest zajety ale prosze o pomoc ?
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: snaj »

Use /dev/brain Luck !

Wylacz htb. sprawdz, wylacz firewall, sprawdz, wylacz cokolwiek tam jeszcze masz, jakies tweaki stosu tcp/ip itd i sprawdz, wylacz 'smiecie' ktore moze okupuja procka i pamiec i sprawdz.

I naucz sie sam diagnozowac problem :>
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: eskimos »

No myslalem ze na grupie sa bardziej user friendly ale widac jak nie wiesz to spier... tylko mozna uslyszec bo ja jestem wielki i wszystko sam wiem. No coz tak to jest. Typowo po polsku naucz sie sam i nie zawracaj glowy innym. Prosta zasada logigi jest wylacaanie wysztkiego i wlaczanie po kolei aby sprwdzac czy dziala. Ale problem jest jak dziala a potem przestaje. Poszukalem na grupie i ludzie maja jakies podobne problemy (nieraz fizycznie serwer sie psuje po prostu pamiec przegrzanie plyty, procka itd) duzo zmiennych. Ja sie konkretnei pyam czego mam szukac w sofcie a tu diagnozuj sam no milo bylo.Pa.
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: snaj »

Zatrudnij mnie to ci to zdiagnozuje od reki szefie.
Myslisz ze tu sa wrozki ktore ci powiedza ze procek ci sie przegrzewa i dlatego ci pingi dropuja sie ? Powodow moze byc setka i tylko ty wiesz co uruchamiales, jaki sprzet masz, jakie sa objawy, kiedy sie objawy pojawiaja itd itp
Czy mam dalej kontynuowac te wywody zeby ukazac bezcelowosc twego 'oburzenia' na moje slowa ?
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: miszmaniac »

Ja bym zaczął od wyłączenia HTB, od tego najczęsciej sie biorą takie rzeczy. Zastanów się, też, co ostatnio zmieniales. Jesli nic, to moze byc faktycznie wina sprzetu, jesli 'top' nie pokazuje zapchania procka, to moze karta sieciowa? Jak mógł działac system na slacku 10.2 przez dwa lata, skoro ta wersja wyszła później?
Announcing Slackware Linux 10.2!

The second Slackware release of 2005, Slackware Linux 10.2 continues
the long Slackware tradition of simplicity, stability, and security.
I nie masz sie co wkurzać, że ktoś Ci pisze, że powinieneś sam zdiagnozować problem, bo tak jest. Nie piszesz żadnych konkretów, może już np. cos sprawdzałeś, może niektóre rzeczy odrzuciłeś, może kompilowałeś jądro, a może postawileś komputer do góry nogami :wow:
Jeśli ktoś by Ci nie chciał pomóc, to by nie właczał tego forum. To jest jak u lekarza, jak nie powiesz dokładnie co Ci dolega, to nikt Ci nie pomoze;)[/quote]
eskimos
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2004-08-09, 14:36

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: eskimos »

No i tak zrobilem wylaczylem htb i blokowanie p2p , bez tego hula az milo wiec przjrzalem pliki i jakos tak pojawily is ew nich spacje przy wpisach i puste wpisy. Poczyscilem te pliki nadpisalem i hula wszystko znowu. No tak wczesniej byl slack10.1 potem 10.2.
Dzieki za pomoc, metoda ulecz sie sam dziala.
W sumie popchnelo mnie to do postawienia od nowa serwera z nowym htb firewallem itd. Lubie sie uczyc wiec zabieram sie do roboty.

:*
Slack 10.2, Gnome 2.14.2, P4 2,4GHz, 512 ram, gforce2 MX 400. WinXP Home takze niestety ;-(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: dziwny problem z pingiem

Post autor: snaj »

No prosze, czyzby znow wyszlo na moje ? Na nastepny raz proponuje przed skrytykowaniem moich slow mocno sie zastanowic.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
ODPOWIEDZ