Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Maxim »

Sad Mephisto pisze: Maxim, nie zależy nam na zbijaniu kokosów na forum. Poświęcamy swój wolny czas, bo sprawia nam to przyjemność. Jak potrzebujemy gotówki, to organizujemy akcje ;)
Nie miałem na myśli kokosów ale symboliczną zł (albo parę). Chodziło mi o to żeby jedna osoba nie pisała codziennie tego samego ogłoszenia o np. płycie gł., bo nie chce się sprzedać. Chyba że będziecie moderować
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
michand
Pomocnik
Posty: 140
Rejestracja: 2004-11-27, 10:52

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: michand »

Sad Mephisto pisze: Poza tym nie chcemy zrobić zwykłego "słupa ogłoszeń", bo od tego są serwisy takie jak właśnie allegro. Pamiętaj, że forum.slackware.pl to przede wszystkim Forum społeczności, gdzie użytkownicy mają szansę być rozpoznawalni, a dzięki temu wzrasta do nich zaufanie. Popatrz na to z tej strony: jeśli widzę kogoś, kto tu już na forum działa dość długo i pisze z sensem, to nawet, gdyby miał tylko 1 gwiazdkę na allegro, nie zawahałbym się kupić od niego np. płytę główną. Tymczasem, HoRsHiN, gdyby tu mógł przyjść każdy "z ulicy" to cała idea tego działu minęłaby się z celem.
O, o tym wlasnie mialem napisac. Jesli chcialbym cos sprzedac (dajmy na to - moj rower, przeciez nie musza byc to ogloszenia stricte komputerowe..) to wolalbym sie dogadac z kims, kogo znam od dosc dawna i wiem co soba reprezentuje.. Zawsze chyba milej sie dogadywac w gronie kolegow i znajomych niz kompletnie anonimowych nick'ow z Allegro..

Michal
Ostatnio zmieniony 2006-05-07, 09:50 przez michand, łącznie zmieniany 1 raz.
HoRsHiN
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-03-26, 20:54

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: HoRsHiN »

Sad Mephisto pisze:Tymczasem, HoRsHiN, gdyby tu mógł przyjść każdy "z ulicy" to cała idea tego działu minęłaby się z celem.
Chyba w takim razie nie wylapalem jaki cel mieliscie na mysli. Zawsze takie dzialy byly wlasnie swego rodzaju slupem ogloszeniowymi wydawalo mi sie ze cos takiego mialby byc i na tym forum. Takze przepraszam za zamieszanie ;)
Bede tylko namawial Was na wymog podawania cen jak juz dzial ruszy ;)
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 2005-12-23, 18:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Karol »

osobiście jestem przeciw
who cares?
Awatar użytkownika
oSA
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 2005-04-16, 00:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: oSA »

Ja jestem "ZA"
Wszystko na temat dostępu do internetu przez sieci komórkowe (HSDPA, EDGE, GPRS) oraz WiFi, WiMax, CDMA [url=http://www.bez-kabli.pl/]Bez-kabli.pl[/url]
Awatar użytkownika
Ukash
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2004-12-05, 21:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Ukash »

HoRsHiN pisze:
Zielony pisze:Ale to nie ma nic wspólnego z tematyką forum. Poza tym czy czasem na bezpośrednie sprzedawanie i kupowanie nie trzeba mieć założonej firmy? Byłoby to legalne?
Jak dajesz ogloszenie w gazecie ze szukasz psa lub chcesz go sprzedac to musisz zalozyc do tego celu firme?

Posty na forum maja byc ogloszeniami za ktore forum nie bierze odpowiedzialnosci.
Allegro jest serwisem aukcyjnym i zyja z prowizji.

To, ze nie ma to nic wspolnego z tematyka forum nie ma tu nic do rzeczy. Ludzie ktorzy tutaj czesto przebywaja z mila checia powiadomiliby innych forumowiczow ze cos akurat jest do kupienia lub sprzedania. Nie robia tego zeby nie smiecic w innych forach.
No i o to chodzi. Nie handluje sprzetem zawodowo ale czasami wstawiam na allegro cos co mi nie jest juz potrzebne i z checia powiadomil bym o tym innych.
[url=http://www.uptime-project.net/profile.php?uid=45750][img]http://img.uptime-project.net/img/8/45750.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: xil »

ja de facto potrzebowalem procesora, na tym forum pierwsze co zrobilem to zapytalem, czy ktos ma sprzedac, wlasnie w tym sek, ze mam wieksze zaufanie co do wielu osob, ktore tu czytam niz do anonimowego allegro...
taki dzial moglby byc ok, ale pod warunkiem moderacji jak kazdy inny, nie chcialbym czytac 15 ogloszen od tej samej osoby itd ktora sprzedaj sprzet zawodowo...
Awatar użytkownika
Phoenix
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 2005-12-08, 16:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Phoenix »

mi osobiście leży bardzo taki układ, że ogłaszać się mogą tylko osoby powyżej 50 postów, żeby był limit ogłoszeń dla osoby na jakiś okres czasu; rzecz w tym, żeby to nie zaczęło wyglądać jak drugi ebay, tylko miejsce, w którym znajomi mogą sobie coś sprzedać.
It is not about the power, it is all about the grace...
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 2005-12-23, 18:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Karol »

Phoenix pisze: ogłaszać się mogą tylko osoby powyżej 50 postów
"Posty: 53"
he he :>
who cares?
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: guitarrizer »

Karol pisze:osobiście jestem przeciw
oSA pisze:Ja jestem "ZA"
A mi to "rybka" ;)
Phoenix pisze:mi osobiście leży bardzo taki układ, że ogłaszać się mogą tylko osoby powyżej 50 postów
Tak, ja tez mam juz wiecej niz 50 postow ;)

A powaznie: jak juz maja tu byc jakies ogloszenia, to faktycznie chyba lepiej jest wrzucic je w jeden watek, nizby mialy walac sie porozrzucane po calym forum. Lad i porzadek sa znakiem firmowym tego forum i niech tak zostanie.

pzdr
Linux Registered User #350196

Obrazek
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Sad Mephisto »

Hmmm, no to wygląda na to, że nowy dział powstanie. Pewnie uruchomimy go z okazji drugiej rocznicy Forum, czyli gdzieś tak z początkiem czerwca.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
lone_wolf

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: lone_wolf »

xil pisze:ze mam wieksze zaufanie co do wielu osob, ktore tu czytam niz do anonimowego allegro..
To jest argument przemawiający za powstaniem takiego działu.
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: Grucha »

Sad Mephisto pisze:Hmmm, no to wygląda na to, że nowy dział powstanie. Pewnie uruchomimy go z okazji drugiej rocznicy Forum, czyli gdzieś tak z początkiem czerwca.
Ale ten czas szybko leci :shock:
"Touch my car and i will touch your girl"
mkaziu
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 2006-03-27, 08:20

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: mkaziu »

Sad Mephisto pisze:Hmmm, no to wygląda na to, że nowy dział powstanie. Pewnie uruchomimy go z okazji drugiej rocznicy Forum, czyli gdzieś tak z początkiem czerwca.
ee jak sama nazwa wskazuje to jest forum slackware`a a nie allegro :/
Awatar użytkownika
oSA
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 2005-04-16, 00:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Propozycja na nowy dział: Sprzedam/kupie

Post autor: oSA »

Ciesze się, że dział najprawdopodobniej powstanie :D

A na razie wrzucać oferty do Chyde Parku :?:

Chcę sprzedać dysk i może ktoś będzie chętny.

Pozdrówki ;)
Wszystko na temat dostępu do internetu przez sieci komórkowe (HSDPA, EDGE, GPRS) oraz WiFi, WiMax, CDMA [url=http://www.bez-kabli.pl/]Bez-kabli.pl[/url]
ODPOWIEDZ