OT: linux vs windows: the console

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

OT: linux vs windows: the console

Post autor: Ciuciu »

Hi.. miałem okazje ostatnio bawić się zdalnie windowsem (przez konsolę oczywiście)

Sieziałęm ostatnio troche w korei więc sshowałem się do domku i sprawdzałem poczte (pine) siedziałem na gg (ekg) i takie tam drobiazgi.. więc sie myśle.. ja nie zrobie??

Dostałem więc ja tą konsole windowsa (C:\Documents And Settings\Ciuciu)... i... dupa.. nie ma mc, ssh, pine, ekg.. nie ma nic.. (nawet tab nie działał). I tutaj moje pytanie apropos tej przyjazności windowsa: udostępniać zasób już się nauczyłem, ale jak się dostać do zasobu czyjegoś komputera ?
ftp pod taką konsolą mi sie nie chce łączyć (pod 'normalną' konsolą jest ok)
generalnie nic nie umiem zrobić ;( Ktoś ma jakieś tutoriale ?

Tak oto poległem.. w windzie takich rzeczy się zrobić po prostu nie da! wszystkie narzedzia konsolowe (a sami wiemy dobrze że czasem człowiek MUSI i ch uzyć) są bardzo niedopracowane.. wręcz nie da się ich używać

I taki jeszcze przykład z ostatniej chwili.. robie stronkę wykorzystującą css 2.1. Logiczne przykłady ładnie wręcz kopiuje z w3c (nie będę wyważał otwartych drzwi), oglądam w mojej mozi.. łaadnie.. Wtem sad wpada na pomysł żebym tą stronkę obejrzał pod IE.. se myśle.. ok.. włączam i... rozpacz.. wszystko się porozjeżdrzało, nic nie wygląda tak jak powinno... (ramki się rozjechały, text też...). Aż się zastanawiam czy nie dać na dole textu:
optimized for: mozilla, mozilla firefox, conqueror, opera, links (też dobrze wygląda), dildo i mieć to gdzieś... (2h poprawiałem stronę co by w IE jako tako wyglądała..)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Gość

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: Gość »

Olej IE - jak stronka jest zgodna z W3C to nie twoja wina ze IE nie umie jej odczytać. Inna sprawa, że 90% użytkowników ma IE, więc może jeśli coś olewać, to jednak W3C? Sam nie wiem.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: mina86 »

Lepiej olewać userów IE - jest przynajmniej kogo :)
Ja z IE dałem sobie spokój juz dawno temu. Czasami tylko się kogoś pytam jak stronka wygląda pod tym czymś i ew. staram się jakieś większe bugi naprawiać, ale generalnie to jest przecież wybór. User może wybrać IE i wówczas moje stronki będą troszeczkę kulawe (ja mu tam nie bronie) albo może wybrac coś innego :)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: Hannibal »

Ciuciu pisze: Aż się zastanawiam czy nie dać na dole textu:
optimized for: mozilla, mozilla firefox, conqueror, opera, links (też dobrze wygląda), dildo i mieć to gdzieś... (2h poprawiałem stronę co by w IE jako tako wyglądała..)
Ja bym jeszcze dopisał coś w rodzaju, że stona że wygląda pod IE bo M$ nie przestrzega standardów które sam tworzy (W3C) :D. I że nalepiej użyć którejś z przeglądarki z listy którą wymieniłeś.

I tak przy okazji konqueror. :)
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Gość

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: Gość »

O ile mi wiadomo, W3C nie ma nic wspólnego z Microsoftem :-)
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: KLAPEK »

Ja do Konqerrora ;p się zraziłem, stronę poprawną [w3c valid] źle wyświetlał [ toż to nawet IE pokazał poprawnie.
Od tamtej pory Konq dla mnie to tylko przeglądarka zasobów KDE ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: Hannibal »

Mikołaj pisze:O ile mi wiadomo, W3C nie ma nic wspólnego z Microsoftem :-)
AFAIR M$ należy do W3C :).

[ Dodano: 2004-08-25, 00:16 ]
KLAPEK pisze:Ja do Konqerrora ;p się zraziłem, stronę poprawną [w3c valid] źle wyświetlał [ toż to nawet IE pokazał poprawnie.
Od tamtej pory Konq dla mnie to tylko przeglądarka zasobów KDE ;)
Fakt Konq ma swoje humory, ale jak ma zostać bardzo dobrą przeglądarką jeżeli nikt jej nie używa i nie zgłasza błędów :cry:.

Ale i tak jest on dla mnie najlepszy (czytaj najszybszy), a poza tym już się do niego przyzwyczaiłem :P.
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: KrzychuG »

A propo konsoli. W nowym Windowsie (Longhorn) ma byc dostepna konsola, czy raczej "shell" z prawdziwego zdarzenia. Zwie to sie msh (skrot od Microsoft Shell) i bardzo przypomina konsole znane z *nixow. Oczywiscie mozna pisac wlasne skrypty (w jezyku przypominajacym C#) i robic rozne, nazwijmy to ciekawe rzeczy. Jakis czas temu ukazala sie wersja preview dzialajaca m.in na Windowsie XP z zainstalowanym pakietem .net 2 (jakos tak). Sprawdzilem, nawet fajnie dziala. Czyzby Microsoft zabral sie za nadganianie zaleglosci?

Sprawa css2, coz IE poki co tego nie obsluguje (ani ten z LH, czyli aktualnie 6.05 dostepny rowniez wraz z SP2, ani ten dostarczany z Windowsem XP). Poprawka obsluja planowana jest na wersje 7.0, ktora ukaze sie okolo 2006 roku wraz z nowym systemem. W necie dostepne sa "modyfikacje" IE, dodajace obsluje paru opcji, w tym css2. Poki co najlepiej automatycznie, po wykryciu IE wylaczac obsluge css2 i wykorzystac zwykle css.
It's time to quit the game...
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: mina86 »

Mikołaj pisze:O ile mi wiadomo, W3C nie ma nic wspólnego z Microsoftem :-)
Ma.. Sprawdź sobie listę autorów różnych dokumentów W3C. Niejednokrotnie znajdziesz tam reprezentanta MS. Inną sprawą, że MS robi też własne wersje standardów (nie tylko W3C). Netscape'owy JavaScript -> JScript; W3C HTML -> MS HTML; W3C DOM -> MS DOM i tak dalej i tak dalej...

-- dopisek --
Nie wiem czy mi to się przyśniło czy coś, ale widziałem, gdzieś konsole (czyt. polecenie cmd) w Windows 2000, w którejto działał tab!
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: KrzychuG »

Ogolnie mowiac w konsolach (polecenie cmd, nie command) z systemow NT dziala TAB, w command nie dziala, to tyle :)
It's time to quit the game...
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: mina86 »

KrzychuG pisze:Ogolnie mowiac w konsolach (polecenie cmd, nie command) z systemow NT dziala TAB, w command nie dziala, to tyle :)
Eeee... śmiem wątpić.. Znaczy działać, działa.. Zostaje wstawiony znak o kodzie ASCII 9 czy coś koło tego, ale nie o takie działanie chyba chodzi.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: Grucha »

No dobra a zacznijmy od początku:

Jestem na maszynie linuxowej zalogowany jak sie mam połączyć z WinXP ? Czym ? Przez SSH ?
"Touch my car and i will touch your girl"
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: sayetan »

do WInXP? to chyba tylko telnet :D
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: KrzychuG »

Chyba ze na winxp zainstalowany jest pakiet ssh, co da sie bez wiekszych problemow zrobic. Windows XP oferuje rowniez cos takiego jak zdalny pulpit, domyslnie wlaczaony. Wystarczy zaopatrzyc sie w odpowiedni program dla Linuxa i mozna hulac :)
Eeee... śmiem wątpić.. Znaczy działać, działa.. Zostaje wstawiony znak o kodzie ASCII 9 czy coś koło tego, ale nie o takie działanie chyba chodzi.
Chodzilo mi oczywiscie o uzupelnianie nazw/komend :)
It's time to quit the game...
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: OT: linux vs windows: the console

Post autor: tadziu »

KrzychuG pisze:Windows XP oferuje rowniez cos takiego jak zdalny pulpit, domyslnie wlaczaony. Wystarczy zaopatrzyc sie w odpowiedni program dla Linuxa i mozna hulac :)
Chyba zartujesz, przeciez XP to jest system jednouzytkownikowy, wiec o ile masz szczescie i przy tym komputerze nikt nie siedzi to sie połączysz, ale jesli ktos przyjdzie i sie zaloguje lokalnie to zostaniesz wywalony...

A co do ssh na Windowsie - trzeba miec jeszcze narzedzia do trybu tekstowego, a tych pod Windą brak.

Moze VNC cos by tu poradzil?
I taki jeszcze przykład z ostatniej chwili.. robie stronkę wykorzystującą css 2.1. Logiczne przykłady ładnie wręcz kopiuje z w3c (nie będę wyważał otwartych drzwi), oglądam w mojej mozi.. łaadnie.. Wtem sad wpada na pomysł żebym tą stronkę obejrzał pod IE.. se myśle.. ok.. włączam i... rozpacz.. wszystko się porozjeżdrzało, nic nie wygląda tak jak powinno... (ramki się rozjechały, text też...). Aż się zastanawiam czy nie dać na dole textu:
optimized for: mozilla, mozilla firefox, conqueror, opera, links (też dobrze wygląda), dildo i mieć to gdzieś... (2h poprawiałem stronę co by w IE jako tako wyglądała..)
Ja tez ostatnio robilem strone, kazda podstrone sprawdzalem na poprawnosc HTML 4.01 i CSS2 i wszystko bylo ok, po patrze w IE - a tam tragedia... Jeszcze gdyby samego CSS2 nie obslugiwal, to by bylo pol biedy, niewiele tego uzywalem, ale on nawet HTML 4.01 nie potrafi obsluzyc w pelni!! hrmpf...
Linux registered user #325402
ODPOWIEDZ