Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Dario

Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Dario »

Ciekawy sposób na promocję link.
MShit dobrotliwy :rotfl:
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Lizard »

50 tys. nowych miejsc pracy w Europie dzięki Windows Vista
Tylu specjalistów będzie potrzbnych do usuwania problemów z nowym systemem Microsoftu. :devil:

Nie czytałem całości, ale po pobierznym przejrzeniu nasuwa się pytanie skąd MS i IDC już teraz wiedzą jak popularny będzie Windows Vista? Skąd dane nt wzrostu zarudnienia oraz zysków firm z przejścia na ten system (ile firmy zyskają, bądź nie stracą bez zmieniania oprogramowania)? I co takiego ma w sobie Windows Vista, czego nie posiadają wcześniejsze systemu MS, że "będzie miało ogromny, pozytywny wpływ na rozwój i innowacyjność w lokalnych gospodarkach wszystkich krajów europejskich"?

Wg mnie, to zwykły marketingowy bełkot mający na celu nakręcenie koniunktury. Wiadomo, że reklama na bilboardach trafia do gospodyń wiejskich, a nie do menedżerów pionów wszelakich (w tym IT).
Error 404 - footer not found
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: maho »

Wyniki raportu pokazują, że pojawienie się na rynku systemu Windows Vista spowoduje wzrost przychodów i liczby miejsc pracy w ponad 150 tys. firmach z branży IT w przebadanych krajach.
Nie no przegiecie totalne, wydadza ~600zl i da im to wzrost przychodow (no chyba ze M$owi :] )

btw. "It is a Propaganda" ;)
Ostatnio zmieniony 2006-09-21, 23:20 przez maho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJ_Radecki
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2006-06-29, 14:58
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: DJ_Radecki »

Lizard pisze:Nie czytałem całości, ale po pobierznym przejrzeniu nasuwa się pytanie skąd MS i IDC już teraz wiedzą jak popularny będzie Windows Vista?
Może wnioskują po liczbie sprzedanych egzemplarzy XP, może liczą na ludzką głupotę (a ta jak wiadomo zawsze nas potrafi zadziwić)
Lizard pisze:I co takiego ma w sobie Windows Vista, czego nie posiadają wcześniejsze systemu MS
Nowe kody błędów! :rotfl:

A tak ogólnie to M$ robi się coraz bardziej zabawny ;]
[img]http://www.mfoto.pl/uploads/1074/deejaytab_c40d8.jpg[/img]
[b]"There's not a problem that I can't fix
Cause I can do it in the mix!"[/b]
Awatar użytkownika
Hamster
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 2005-03-17, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Hamster »

Ja i tak jestem ciekawy ile pamięci będzie zżerać kombajn Vista. Pewnie przy 512 MB będzie zamulać i się uruchamiać 10 minut.
[size=84]Linux user # 391061[/size]
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Heniek »

Czytałem że w spoczynku żre 600 MB ram (nie wiem ile w tym prawdy), ale to pewnie też zależy od ilości uruchomionych bajerów.
Ostatnio zmieniony 2006-09-22, 10:36 przez Heniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Partition@IRCNet
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 2006-08-24, 16:16
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: dawidmo »

ja wiem tylko tyle że po zainstalowaniu bierze sobie na dzień dobry 5GB miejsca, a sumie nie dostajemy nic :rotfl:
Awatar użytkownika
pietrus
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 2006-04-25, 18:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: pietrus »

Ale i tak na Viste rzuci się pełno ludzi. Jedni przez Aero i Avalon, dla przebajerowanego pulpitu 3D, drudzy dla programów i gier bo będą tylko dla Visty, a inni bo chcą nowy system itd. itd. ;)
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Heniek »

ja wiem tylko tyle że po zainstalowaniu bierze sobie na dzień dobry 5GB miejsca, a sumie nie dostajemy nic
No to co, ludzie mają teraz dużo miejsca - po co marnować :rotfl:
Ostatnio zmieniony 2006-09-22, 10:48 przez Heniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Partition@IRCNet
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: ethnoe »

No i nie zapominajmy o "rekomendowanych" wymaganiach - karta graficzna z obsługą Directx9.0.. nawet xgl nei ma takich wymagań, a i tak pewnie wygląda ładniej ;)

EDIT::
Właśnie to jest najgorsze - że większość gier działa bezproblemowo tylko na Win :/ Juz nie mówię o tm, że to paradoks, bo przecież Win bierze dla siebie na starcie połowę zasobów systemu, a dla gry zostaje tylko reszta, kiedy na linuxie zuzycie zasobów jest na poziomie minimalnym.. przecież to jest marnowanie mocy.
Ostatnio zmieniony 2006-09-22, 10:52 przez ethnoe, łącznie zmieniany 1 raz.
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: Radek_R »

Wymagania minimalne? Prosze bardzo: http://support.microsoft.com/kb/919183
Ludzie z microsoftu maja fantazje...
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
bojleros
Użytkownik
Posty: 785
Rejestracja: 2005-08-29, 11:12
Lokalizacja: z widokem na familoki :)

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: bojleros »

Gdzieś widziałem taką opinię że chłopaki zza oceanu mają tendencję do amerykanizowania wszystkiego do czego sie zabieraja :/ NA przykładzie viśty widać jak są w tym dobrzy.

Tylko czekać aż jakiś cad albo protel bedzie tego wymagał ]:->
Ostatnio zmieniony 2006-09-22, 13:00 przez bojleros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: ethnoe »

Najfajniej wygląda rubryczka (w wymaganiach do Visty Pro, czy jak ją zwą) karta graficzna: Aero-capable :D Może chodzi o Radeonka x1600 pro?
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: KLAPEK »

dawidmo pisze:ja wiem tylko tyle że po zainstalowaniu bierze sobie na dzień dobry 5GB miejsca, a sumie nie dostajemy nic :rotfl:
Dlatego nie ma to jak win95 ;)
Ostatnio w pracy na starym sprzęcie musiałem takiego zainstalować [głównie dla putty do serwera linuksowego] + OOo.
I przy minimalnej instalce zajął mi tylko _67mb_ :shock:
To nawet linuksa z xami bym nie zmieścił w takim rozmiarze ;]
Fakt że to komp całkowicie odcięty od netu, chodzi tylko po wewnętrznej sieci, ale tryb graficzny jest, putty do serwerowego oprogramowania firmowego jest, OpenOffice jest - więc wszystko co potrzebuje handlowiec :).
Po instalce wszystkich niezbędnych sterowników i programów system zajmuje 300mb.
Z czego sam OpenOffice zabiera 135mb.
Tak więc do owych 67mb doszło jeszcze 100mb sterowników ;o [głównie drukarka sieciowa, nvidia, karta sieciowa]
Chociaż nie wspomnę przyjemności prostoty i stabilności w postaci trzech reinstali ;p
Zaraz po instalacji wywaliła się winda i juz nie chciała się poprawnie odpalić..
Dopiero jak wpadłem na pomysł by z win98 skopiować scanreg i zaraz po instalce zrobić backup.
Co się szybko przydało ;)
Tak czy siak, prędzej czy później większość kompów w robocie i tak będzie na linuksach...
Na razie jest ich 5 [z czego 3 to slacki]...
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 2004-06-24, 14:37
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Re: Chcesz mieć prace promuj "Viśte"

Post autor: brx »

Promocja będzie poleać jak w przypadku Xp na wciskaniu ludziom OEM-ów a firmom oferowanie wsparcia technicznego + updatu za pół ceny. Ja podziękuję i postoję z boku :]
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
_______________________________________
Registered Linux User 363857 :D
ODPOWIEDZ